Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog

Blog

Niezależne blogi piszą osoby pracujące w branży turystycznej. Pokazują Wam jak wyglądają wakacje z drugiej strony lustra.Doradzają jak podróżować z głową.

Cuba LibreOd 2007 roku nieustannie sprzedaje podróże. 5 lat za biurkiem u różnych tour-operatorów i w agencjach turystycznych. Uzależniony od pracy w turystyce.

Marcelina:  Od 6 lat w zawodzie rezydenta w krajach europejskich i pozaeuropejskich.  Nie wyobraża sobie pracy bez ludzi i rozwiązywania problemów turystów. 

Fliger: Przeszedł przez większość szczebli kariery w branży turystycznej. Przez lata odpowiadał na reklamacje turystów w jednym z największych biur podróży w Polsce. Obecnie silnie związany z lotnictwem. „Skazany na turystykę” -  nienawidzi tej pracy ale żyć bez niej nie może.

Consuela: specjalista ds. turystyki w jednym z najbardziej renomowanych biur podróży w Polsce. Chyba żadne z najdziwniejszych pytań dotyczących turystyki nie jest jej obce. Ciężko przejść koło niej obojętnie.

Roxy: Od 8 lat na stanowisku menadżera produktu turystycznego. To na podstawie jej list wystawiane są bilety lotnicze i przydzielane pokoje w hotelach. Uzależniona od adrenaliny i pracy w ciągłym stresie.

Na kłopoty rezydent

21 sierpnia 2013

Przynajmniej  raz w tygodniu prosto po przylocie słyszę  „Pani w biurze powiedziała że rezydent to załatwi”, w większości dotyczy to załatwienia pokojów z widokiem na morze, lub pokoju z sejfem, kiedy w całym hotelu nie ma pokoi z sejfami, bo tylko są w recepcji.

czytaj więcej

Z cyklu kolejnych sytuacji w biurze

19 sierpnia 2013

"Czy miejsca w autokarze na objazdówce są przydzielane odgórnie? Rozumiem, że rezydent na miejscu zapisuje sobie nazwiska, każde na oddzielnej karteczce i je potem losuje kto i gdzie ma siedzieć? Bo ja muszę mieć pierwsze miejsce!" czytaj więcej

Poranek na lotnisku

07 sierpnia 2013

Kolejny dzień, kolejny poranek… Wchodzisz do pracy z pozytywnym nastawieniem, uśmiechem na twarzy, a wszystko dookoła widzisz wszystko w kolorowych barwach! Jest godzina 3.00 w nocy, rano? czytaj więcej

Wakacje z Niemcem

04 sierpnia 2013

To naprawdę żaden problem zakupić sobie wylot na wakacje od naszych zachodnich sąsiadów. Pamiętajcie jednak, że rezydent przywita się z wami "Hallo, wie gehts?" albo "How are you?" - nie będzie mówił po polsku.

czytaj więcej

Pokój z dostawką, czy rodzinny?

22 lipca 2013

Przychodzicie do biura i pytacie: „Czy ta dostawka proszę Pana to takie normalne łóżko że się Michaś zmieści? Bo wie Pan on już ma 170 cm”.

czytaj więcej

Pokój z widokiem na …

01 lipca 2013

W każdym hotelu setki pokoi, z różnymi widokami z okna, a czasami nawet  o różnym standardzie.  Najchętniej wszyscy chcieliby pokoje z widokiem na morze, niestety w większości hoteli, jak nie we wszystkich, takie pokoje są dodatkowo płatne.

czytaj więcej

Międzylądowanie

27 czerwca 2013

Zaskoczyć nas może np. biuro podróży, w którym wykupiliśmy wakacje i na 3 tygodnie przed wylotem, poinformuje o zmianie lotniska wylotowego albo o wprowadzeniu międzylądowania. Powodem wprowadzenia takich zmian przez touroperatora jest często optymalizacja kosztów.

czytaj więcej

Ubezpieczenia a realia

27 czerwca 2013

Musicie jednak wiedzieć, że pakiety zawarte w cenie wycieczek nie są zbyt wygórowane i dodatkowo prawie na pewno będziecie mieli udział własny w szkodzie, jeśli będzie miała ona miejsce.

czytaj więcej

Choroby przewlekłe, czy warto się ubezpieczyć?

13 czerwca 2013

Kiedyś pewien pan poleciał ze swoją żoną na Kretę. Słońce, wysokie temperatury sprawiły, że pan źle się poczuł, wezwano karetkę, pan znalazł się w szpitalu, gdzie stwierdzono u niego problemy żylne.

czytaj więcej

Godzina wylotu? Na chybił-trafił

10 czerwca 2013

Touroperator ma obowiązek wprowadzić również godziny wylotów aby uniknąć kary nakładanej często przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Godzin tych oczywiście nie ma, bo nie dostał ich od linii lotniczej, a często nie ma jeszcze doprecyzowanej umowy z linią.

czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży