Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Cuba Libre - sprzedawca

Cuba Libre - sprzedawca wycieczek

Dziś podpowiem Wam, a może doradzę, o co powinniście pytać kupując wycieczkę. Od zeszłego roku daje się zaobserwować, że coraz więcej klientów przychodzi i mówi mniej więcej tak: „Proszę Pana chcemy spędzić urlop w spokoju i nie denerwować się że ktoś zadzwoni i powie że biuro upadło.” Doskonale to rozumiem.  Bez wahania pytajcie zatem kupując wycieczkę o wysokość gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych. Sprawdzajcie informacje na forach, czytajcie opinie. Oczywiście, internet jest pełen śmieci, ale zawsze można coś obiektywnego wyłowić. Minimalizując ryzyko, korzystajcie też z rekomendacji rodziny i znajomych.

Ale chcę Was pozbawić złudzeń! Nikt absolutnie nikt nie da wam 100% gwarancji, że biuro nie padnie.

Oto kilka praktycznych rad:

- Nie kupujcie najtańszych ofert. Jeśli miejsca w tym samym hotelu sprzedaje kilka biur, a  któreś z nich wystawia ofertę o np. 1000 zł tańszą, to powinna się Wam zapalić czerwona lampka. To może być sygnał, że ktoś bardzo potrzebuje szybkiego dopływu gotówki. Cudów nie ma, zwłaszcza jeśli chodzi właśnie o kasę. 

 - jeśli możecie płaćcie kartami kredytowymi, te transakcje zawsze można zablokować

- Sprawdzajcie dokładnie co podpisujecie

- pamiętajcie żeby na umowie było wyszczególnione wszystko to, za co płacicie i dopłacacie extra np. pokój z widokiem

  - jeśli chorujecie i zażywacie leki powiedzcie o tym w biurze, bo podstawowe ubezpieczenie może nie pokryć waszego leczenia.

Lepiej pytać więcej niż mniej J i w spokoju sączyć drinki pod parasolem.  
 

Egzotyka dla każdego

17 września 2013

"... interesuje mnie Sri Lanka w cenie do 3300 zł za osobę 9-10 dni z 2 posiłkami na koniec lutego 2014"

czytaj więcej

Wakacje z Niemcem

04 sierpnia 2013

To naprawdę żaden problem zakupić sobie wylot na wakacje od naszych zachodnich sąsiadów. Pamiętajcie jednak, że rezydent przywita się z wami "Hallo, wie gehts?" albo "How are you?" - nie będzie mówił po polsku.

czytaj więcej

Pokój z dostawką, czy rodzinny?

22 lipca 2013

Przychodzicie do biura i pytacie: „Czy ta dostawka proszę Pana to takie normalne łóżko że się Michaś zmieści? Bo wie Pan on już ma 170 cm”.

czytaj więcej

Ubezpieczenia a realia

27 czerwca 2013

Musicie jednak wiedzieć, że pakiety zawarte w cenie wycieczek nie są zbyt wygórowane i dodatkowo prawie na pewno będziecie mieli udział własny w szkodzie, jeśli będzie miała ona miejsce.

czytaj więcej

Choroby przewlekłe, czy warto się ubezpieczyć?

13 czerwca 2013

Kiedyś pewien pan poleciał ze swoją żoną na Kretę. Słońce, wysokie temperatury sprawiły, że pan źle się poczuł, wezwano karetkę, pan znalazł się w szpitalu, gdzie stwierdzono u niego problemy żylne.

czytaj więcej

Paszport, dowód i długo, długo nic…

03 czerwca 2013

Obywatel Polski jeśli utraci dokument paszportowy za granicą, może wjechać do swojego kraju bez paszportu i to bez żadnych konsekwencji. Musi tylko poinformować o tym Straż Graniczną podczas przekraczania granicy państwa.

czytaj więcej

Jak kupować i o co pytać

15 maja 2013

Od zeszłego roku daje się zaobserwować, że coraz więcej klientów przychodzi i mówi mniej więcej tak: „Proszę Pana chcemy spędzić urlop w spokoju i nie denerwować się że ktoś zadzwoni i powie że biuro upadło.”

czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży