Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Cuba Libre - sprzedawca » Pokój z dostawką, czy rodzinny?

Pokój z dostawką, czy rodzinny?

Pokój z dostawką, czy rodzinny?

Dzisiaj może coś o hotelach i wyjazdach w większym gronie niż 2 osoby. Jak jedziemy z małymi dziećmi to pół biedy - zawsze zmieszczą się na dostawce. Przychodzicie do biura i pytacie: „Czy ta dostawka proszę Pana to takie normalne łóżko że się Michaś zmieści? Bo wie Pan on już ma 170 cm”.

No właśnie moi drodzy, pamiętajmy o jednym. Dostawki z reguły to polowe łóżka na których kładziony jest materac i ktoś kto ma ponad 185 cm może mieć problem ze spaniem. Częstą praktyką są również rozkładane sofy na których z pewnością wyśpi się 1 osoba, ale może być również tak, że 1 sofa jest dla dwóch dzieci, o ile są małe.

Pokoje hotelowe to nie nasze mieszkania i nie zmieści się w nich wszystko, co byśmy chcieli mieć i trzeba zaakceptować to, że dostawka może mieć niższy standard. Pamiętajcie, że nie dopłacając do pokojów rodzinnych, jadąc np. z 2 dzieci  na wakacje, komfort wypoczynku jest mniejszy - dodatkowe łóżka zabierają miejsce w pokoju, który standardowo jest dla 2 osób. Pokoje rodzinne z kolei to: albo większy pokój, albo dwa pomieszczenia i wtedy są tam normalne łóżka lub np. piętrowe dla dzieci.

Zatem, przed zakupem wakacji pamiętajcie, by zapytać w biurze o kilka spraw, np.:

- czy jest to pokój standard z jedną, a może dwoma dostawkami?

- czy organizator podaje wielkość pokojów oraz jak wygląda dostawka?

- czy jest możliwość wybory trochę większego pokoju?

- czy są dostępne pokoje rodzinne?

Pamiętajcie, że nie ma co składać reklamacji, że ktoś Was nie poinformował o tym, że dostawka to np. łóżko polowe z nałożonym materacem. Jak sama nazwa wskazuje jest to dodatek do standardowego pokoju. Trzeba zawczasu zadać pytanie, aby na miejscu nie czuć dyskomfortu.

Pozdrawiam

Następny: Wakacje z Niemcem

Poprzedni: Ubezpieczenia a realia

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży