Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Cuba Libre - sprzedawca » Ubezpieczenia a realia

Ubezpieczenia a realia

Ubezpieczenia a realia

Dzisiaj proponuję kilka informacji o ubezpieczeniach. Wiem, wiem - wszystkie imprezy zorganizowane zawierają ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) i następstw wypadków (NNW). No pewnie – przecież ustawa o turystyce nie pozwala inaczej sprzedać takiej imprezy. Musicie jednak wiedzieć, że pakiety zawarte w cenie wycieczek nie są zbyt wygórowane i dodatkowo prawie na pewno będziecie mieli udział własny w szkodzie, jeśli będzie miała ona miejsce. Chodzi o to, aby nie spotkało Was np. to co przydarza się niektórym turystom, że z powodu jakiegoś przykrego zdarzenia mają nagle do zapłaty 20 tys. euro albo jakąś inną „symboliczną” kwotę za pobyt w szpitalu.

Z własnego doświadczenia. Zeszły tydzień - byłem z rodziną w Bułgarii - przed wylotem zakupiłem dodatkowo ubezpieczenie rodzinne. Moja 5 miesięczna córka dostała ataku duszności i kaszlu i zestresowany sprawdziłem, ile kosztuje wizyta u lekarza w hotelu (osłuchanie) - 50 euro. No to szybko tel do Polski na infolinię ubezpieczalni - 2 min rozmowy, potem oddzwonili do mnie, a lekarz był w pokoju hotelowym po 45 minutach. Koszt ubezpieczenia i telefonów był niższy niż udział własny w ubezpieczeniu z pakietu wycieczkowego. Warto? A teraz tylko kilka rad na przyszłość:

  • podstawowy pakiet ubezpieczenia z wycieczki wystarczy na skaleczenia i opłaty ambulatoryjne, ewentualnie kilkudniowe leczenie szpitalne, ale nie wyspecjalizowane.
  • koszt wizyt lekarskich na wakacjach zagranicznych to 40, 50, czasami więcej euro/USD, nie wspominając o kosztach specjalistycznego leczenia szpitalnego ( to już tysiące )
  • koszt ubezpieczeń to kilkadziesiąt złotych na osobę, a kupując pakiety rodzinne wychodzi jeszcze taniej
  • nie kupujcie dodatkowo najtańszych pakietów ubezpieczeń, bo są niskiej wartości - warto wybierać od poziomu średniego aby czuć się komfortowo
  • chorujesz na coś przewlekle??? Twoja pierwsza myśl powinna dotyczyć ubezpieczenia od chorób przewlekłych - ubezpieczenia podstawowe nigdy ich nie obejmują
  • masz dzieci? To wydaj kilkadziesiąt złotych na ubezpieczenie,  dodatkowo warto przemyśleć w takim wypadku o zakupie ubezpieczeń od rezygnacji z imprezy turystycznej

Wakacje kosztują kilka tysięcy złotych. Nie warto narażać się na koszty jakiegoś leczenia, wizyt lekarskich, etc. Koszt ubezpieczenia to często mniej niż 1% wartości wakacji, więc nie ma na czym oszczędzać. Pamiętajcie - koszt "żaden" a macie pewność, że unikniecie dodatkowych wydatków.

Następny: Pokój z dostawką, czy rodzinny?

Poprzedni: Choroby przewlekłe, czy warto się ubezpieczyć?

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży