Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Fajny "last"

Fajny "last"

Z cyklu kolejnych sytuacji w biurze:
Klient: - Szukam jakiegoś fajnego „lasta”, na październik, więc chyba przyjdę za trzy tygodnie?
Sprzedawca: - Już mamy oferty last minute na październik, pomimo iż jest początek września. Radzę nie zwlekać do samego momentu wyjazdu, bo nie będzie miejsc, a cena może wzrosnąć.
Klient: - Bez przesady, na kilka dni przed urlopem jak przyjdę to znajdzie Pani coś w dobrej cenie!

Szanowni Państwo! Jeżeli jesteście zdecydowani na urlop zorganizowany przez biuro podróży, szef podpisał wniosek urlopowy i macie gotówkę w ręku – nie zwlekajcie do samego końca z zakupem wakacji. Duża liczba Klientów biur podróży czeka do ostatniej chwili, co jak się okazuje w wielu przypadkach, jest błędem. Bardzo często cena imprezy turystycznej na kilka dni przed wylotem wzrasta. Częste są też sytuacje, że nie ma wystarczającej liczby miejsc w samolocie/autokarze. Wówczas sprzedawca albo szuka innej oferty, która może być niewystarczająco cenowo satysfakcjonująca dla Klienta, albo Klient wychodzi z biura podróży bez upatrzonej, wymarzonej wycieczki. W jednym jak i w drugim przypadku pojawia się poczucie straty.

Bardzo często, gdy proponuję Klientom imprezę turystyczną, która jest zastępcza i dodatkowo cenowo wyższa niż ta wcześniej upatrzona, pojawia się pytanie „I to ma być last?”. Wielu Klientów jest zdziwionych, wręcz czasami oburzonych, że cena, którą proponuję „nie jest typowo lastowa” a „normalna” - czyli dla Klientów szukających „lastów” za wysoka. Szanowni Państwo, w przypadku sprzedaży imprez turystycznych, jak i dóbr materialnych działa prawo rynku. Im większy popyt, tym cena wyższa, a ja dodam od siebie, że im mniej miejsc dostępnych w samolocie/autokarze, tym również cena będzie wyższa, bo chętni na zakup i tak się znajdą. W wielu przypadkach nie działa już zasada, że „im bliżej wylotu, tym cena będzie niższa”, a jest dokładnie na odwrót!

Pozdrawiam,

Consuela - specjalista ds. turystyki w jednym z najbardziej renomowanych biur podróży w Polsce. Chyba żadne z najdziwniejszych pytań dotyczących turystyki nie jest jej obce. Ciężko przejść koło niej obojętnie.

Następny: Nurkowanie w Egipcie – korzystać czy nie korzystać?

Poprzedni: Na kłopoty rezydent

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży