Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Marcelina - rezydent » Bo ta Pani leci, to ja z nią!

Bo ta Pani leci, to ja z nią!

Bo ta Pani leci, to ja z nią!

Dziś miałam napisać o czymś innym, ale przed chwilą zadzwonił jeden z turystów z pytaniem, które przypomniało mi parę historii odnośnie powrotów z wakacji do Polski.  Przytoczę tę rozmowę, bo stanowi dobre wprowadzenie do tematu.

- Dzień Dobry pani Marcelino, w związku z tym, że na moim piętrze mieszka jedna pani, która będzie wracać do Poznania z międzylądowaniem we Wrocławiu, ja też bym chciał wracać tym samolotem.

- Niestety niemożliwe, Panie Kazimierzu, bo po pierwsze nasze biuro nie ma lotów ani do Poznania ani do Wrocławia, a po drugie bilet, który pan ma jest wykupiony na konkretny lot, w tym przypadku do Katowic.

Samolot to nie tramwaj, że można sobie wsiąść, do którego się chce. Bilet jest wystawiony na konkretne nazwisko i konkretny lot. Niedopuszczalna jest sytuacja, która przytrafiła mi się kilka lat temu. Na lotnisku podczas odprawy paszportowej zwraca się do mnie osoba odprawiająca pasażerów, że akurat odprawianej dwójki nie ma na liście wylotowej. Może w systemie jest przekręcone nazwisko, więc sprawdzam na swojej liści, też nazwisk nie odnajduję. Zaczyna się, więc wyjaśnianie sprawy, proszę gości o bilety, które posiadają i to na ten konkretny lot. Trzeba zadzwonić do centrali biura i szukać wyjaśnienia. W międzyczasie odprawa dobiega końca i dostaję informację, że brakuje dwójki pasażerów, którzy są u mnie na liście również. Okazuje się, że turyści zamienili się na bilety, bo bardziej im pasowały inne loty.  Takie podmianki nie przechodzą i często kończą się powrotami na koszt własny.

Sprawdzajcie również Państwo dokładnie na tablicy informacyjnej bądź u rezydenta godziny waszego lotu, gdyż zdarza się, że na danej trasie lecą dwa samoloty o różnych godzinach. Pragnę przypomnieć, że my rezydenci nie mamy na to wpływu. Niestety, nie możemy zadzwonić do pilota i zażądać innej godziny wylotu.

Następny: Pokój z widokiem na …

Poprzedni: Paszport do sejfu, albo zamuruj, zakop, tylko nie noś ze sobą!

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży