Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Marcelina - rezydent » Na kłopoty rezydent

Na kłopoty rezydent

Na kłopoty rezydent

Większość turystów myśli, że rezydent jest wszechwiedzący i wszechmogący, wystarczy że się pstryknie palcami, a rezydent pojawia się z odpowiednim rozwiązaniem.  Przynajmniej  raz w tygodniu prosto po przylocie słyszę  „Pani w biurze powiedziała że rezydent to załatwi”, w większości dotyczy to załatwienia pokojów z widokiem na morze, lub pokoju z sejfem, kiedy w całym hotelu nie ma pokoi z sejfami, bo tylko są w recepcji. Niestety, nie jesteśmy właścicielami hoteli, którzy mogą  decydować, kto jaki pokój dostanie. 

Później zaczynają  się prośby o pożyczenie suszarki , żelazka, czajnika, bądź grzałki „bo myśleliśmy że będzie w hotelu a tu nie ma, to może nam pani swoją pożyczy?”. Prośby o pożyczenie sprzętu AGD to już standard, ale zdarzały się prośby o pożyczenie  aparatu fotograficznego, czy wózka dziecięcego.Rezydent to nie wypożyczalnia.

Następną funkcją, którą mamy pełnić to obwoźny supermarket.  Co i rusz telefony i prośby o kupienie tego albo tamtego z natychmiastową dostawą do klienta.  I oczywiście trzeba być „psychologiem”, żeby wysłuchać, jakie to dzieci są niedobre, że mąż mnie zdradza itp… 

Rekordy i tak biją zakochane turystki, które zapomniały, bądź zgubiły kontakt do swojego ukochanego. Po powrocie do Polski ślą sms’y żeby odszukać przystojnego kelnera z kawiarni i podać  mu numer telefonu do zakochanej turystki lub przekazać list ochroniarzowi, który w danym dniu stał przy wejściu na plaże. Do tego musimy być chodzącą encyklopedią, bo co jakiś czas ktoś przyniesie jaką roślinę, bądź inne znalezisko z pytaniem: „a co to jest?”  I musimy pełnić też funkcję kantoru,  gdyż turyści zjawiają się za granicą tylko ze złotówkami i są bardzo zdziwieni że nie można ich zamienić na lokalną walutę. Zawsze z chęcią pomagamy naszym turystom, ale niestety czasami przekracza to nasze możliwości.

Poprzedni: Potrzebujemy lekarza

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży