Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Blog » Pupil na wakacjach?

Pupil na wakacjach?

Wielu z Nas ma ciągły dylemat przed wakacyjny… co zrobić ze swoim pupilem w trakcie urlopu? Niektórzy zostawiają pod opieką rodziny, inni w zaprzyjaźnionych profesjonalnych pensjonatach dla zwierząt (każdy może mieć swój urlop), a jeszcze inni zabierają zwierzaka ze sobą, np. do Egiptu.

O ile kota, czy psa możemy zabrać bez większych problemów ze strony linii lotniczej, tak inni pupile mogą stać się „urlopowym problemem”.

Odprawa rejsu do Sharm El Sheikh, popularny kierunek, codzienność- w końcu nic nie może nas zaskoczyć, a jednak! Pasażerka w średnim wieku podchodzi do stanowiska check-in z niepozornym transporterem. Pierwsza myśl- standard - nie zgłoszony czworonóg, krótkie pytania, aż dowiadujemy się, że naszym dodatkowym pasażerem ma być żółw, wielkości ręki… A to zagwozdka pomyślałem, szybka konsultacja z obsługą, wertowanie OWP (Ogólnych Warunków Przewozu) i…brak odpowiedzi co zrobić z tym przypadkiem!

Paszport niby ma, 5 kg z klatką nie przekracza, książeczka „zdrowia” jest… Decyzja należy do kapitana, zwanego inaczej dowódcą statku powietrznego. Tym razem się nie udało, nietypowy pasażer musiał zakończyć swoją podróż na lotnisku w Warszawie, wraz z pasażerką, która nie miała co z nim zrobić…

Pamiętajmy, że chcąc zabrać swojego pupila na egzotyczne wakacje po pierwsze włączmy zdrowy rozsądek- jak nasz piesek, czy kot będą czuły się w gorącym klimacie, jak zniosą podróż… a jak już musimy go zabrać, wykupując swój wyjazd wypytajmy sprzedawcę czy istnieje możliwość podróży z czworonogiem, a tym bardziej jeśli jest „niecodziennym” przypadkiem wiernego kompana – każdorazowo musi on zostać potwierdzony przez organizatora naszego wyjazdu.

  • Nie każdy przewoźnik lotniczy akceptuje zwierzęta w trakcie lotu
  • Nie każdy hotel przyjmuje zwierzęta
  • Przewóz zwierząt to dodatkowy koszt naszego wyjazdu!
  • Warto przed każdą podróżą zapoznać się z OWP (Ogólnymi Warunkami Przewozu) naszego przewoźnika – linii lotniczej, czy autokarowej, promu itp.

Podróżujcie z głową! –brzmi to fajnie! ;-)

Fliger

Następny: Bo taniej nie zawsze znaczy lepiej...

Poprzedni: First minute a godziny lotów

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży