Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Finanse » Gdzie kupować, żeby nie żałować?

Gdzie kupować, żeby nie żałować?

Wykupiłem wakacje u jednego z organizatorów. W hotelu okazało się, że są goście, którzy mając identyczną ofertę jak moja rodzina  zapłacili za nią dużo mniej!  Jak to możliwe, przecież to miała być najlepsza oferta!

Bardzo wielu ludzi, szukając miejsca gdzie chce spędzić wakacje sięga po rady znajomych lub zasiada przed komputerem przeglądając niezliczone ilości stron  internetowych w poszukiwaniu najlepszej oferty. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, pod warunkiem, że ma się dużo czasu i doświadczenia aby porównywać prześcigające się w promocjach portale.

My zachęcamy do odwiedzania agencji turystycznych sprzedających oferty wakacyjne wielu organizatorów i korzystania z  ogromnej wiedzy praktycznej, która niezbędna jest przy dobieraniu oferty do zapotrzebowania konkretnego klienta.

W opinii wielu klientów biur podróży zakorzeniła się opinia, że kupując wakacje w małych biurach będą musieli zapłacić więcej niż w biurze organizatora, bo doliczy on sobie prowizję. Nic bardziej mylnego! Rozliczenia pomiędzy organizatorem i agentem odbywają się na podstawie umowy   dwustronnej. Umowa taka zawiera zapisy określające współpracę, obowiązki i przywileje, jak również sposób rozliczania się co nie ma  wpływu na cenę wycieczki.

Niezależnie czy zdecydujemy się na zakup wycieczki w biurze organizatora czy też w biurze agencyjnym cena wycieczki będzie identyczna. Z tą różnicą, że biuro, posiadające w sprzedaży oferty wielu organizatorów, bardzo szybko porówna i sprawdzi, który z organizatorów proponuje najniższą cenę za taką samą usługę.

Zachęcam do odwiedzania renomowanych agentów turystycznych, którzy dysponują wiedzą przydatną przy planowaniu podróży. Pamiętajmy też, że jak w każdym zawodzie są fachowcy i ludzie mało doświadczeni. Na szczęście w każdym mieście są biura z wieloletnim doświadczeniem gdzie pracują fachowcy.” – mówi Marcin Wujec właściciel Biura Podróży „Raba”.

Istotne jest aby pamiętać, że decydując się na zakup wycieczki niezależnie od tego czy kupujemy wakacje przez internet czy w biurze agencyjnym, umowa zawsze zostaje podpisana na oryginalnych drukach organizatora. Powinna zawierać dokładne dane organizatora razem z numerem zezwolenia działalności gospodarczej.

Jeśli zdecydowaliśmy się sfinalizować naszą wycieczkę w biurze agencyjnym główne dane na umowie będą danymi organizatora a nie pośredniczącego w sprzedaży biura – dane biura agencyjnego będą znajdować się na pieczątce wraz z podpisem osoby, która zawarła umowę. Ważne jest, aby na umowie było bardzo wyraźnie zaznaczone miejsce pobytu ( kraj, miejscowość, hotel – ilość gwiazdek), bądź też trasa wycieczki, czas jej trwania, środek transportu, miejsce i godziny zbiórki  (godziny wylotu samolotu), data powrotu i godziny powrotu. Ważne jest również, aby w momencie, kiedy odbywa się lot z międzylądowaniem było to również zaznaczone na umowie.

Pamiętajmy również, że więcej praktycznych informacji dotyczących interesujących nas miejsc wypoczynku otrzymamy  właśnie w agencjach turystycznych, gdyż większość z pracujących tam ludzi  odwiedza miejsca i hotele, które później proponuje swoim klientom. Korzystajmy z zaangażowania i pasji pracujących tam osób i bezpiecznie podróżujmy po świecie, zachowując tylko miłe wspomnienia.

Następny: Czy mam prawo do reklamacji z powodu opóźnienia samolotu ?

Poprzedni: Poskładaj sobie sam wyjazd czyli dynamiczne pakietowanie

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży