Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Ostrzeżenia » 4You Airlines – bilet lotniczy czy skrót myślowy ?

4You Airlines – bilet lotniczy czy skrót myślowy ?

Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic, to razem mamy tyle, żeby założyć linię lotniczą ...

Od jakiegoś czasu przyglądamy się nowemu podmiotowi, pretendującemu do miana polskich tanich linii lotniczych.  4You Airlines – bo o nich mowa, w sezonie letnim obsługują wakacyjne połączenia czarterowe z 8 polskich lotnisk. Od 12 sierpnia spółka rozpoczęła cieszącą się ogromnym powodzeniem sprzedaż biletów na wyloty indywidualne do Barcelony, Paryża, Londynu, Mediolanu, Dortmundu, Brukseli, Rzymu oraz Tel - Awiwu. Pierwszy lot zaplanowany jest na 3 listopada, jednak 4You Airlines nadal nie jest linią lotniczą, a sprzedaż biletów odbywa się nie do końca w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Ze strony internetowej 4You Airlines nie wiele można się dowiedzieć, poza tym, że „w tani i bezpieczny sposób chce przybliżyć świat swoim pasażerom” – niby fajnie, tylko do dnia dzisiejszego nie znamy Ogólnych Warunków Przewozu oraz regulaminu – pomimo iż kilkanaście tysięcy biletów zostało już sprzedanych!

Jak twierdzi Michał Mikołajczak – wiceprezes zarządu 4You Airlines, „bilet lotniczy to tylko skrót myślowy”, bo firma póki co działa jako agent turystyczny, sprzedający usługi touroperatora. W ramach takiego rozwiązania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, klienci korzystają z pakietu turystycznego, łączącego przelot trampingowy oraz ubezpieczenie, obowiązujące od momentu rozpoczęcia podróży, do czasu jej zakończenia.

Nie jasna jest również kwestia czyim agentem jest 4You Airliines, gdyż płacąc za „bilet” przelewem, pieniądze przelewamy na konto cypryjskiej spółki V.M. Mantovani Plotin Travel z siedzibą w Larnace. Natomiast płacąc kartą kredytową pieniądze wysyłamy do Biura Podróży Alfa Star (prezes zarządu 4You Airlaines  Sylwester Strzylak jest współwłaścicielem Biura Podróży Alfa Star).

Do kogo zatem mają zwracać się klienci w ewentualnej kwestii zwrotu kosztów za niezrealizowane loty?

Należałoby przypuszczać, że poważna firma o jakiej mienie zabiega 4You Airlines powinna chcieć jak najszybciej dopełnić formalności i z mocną pozycją wznieść się na polskie niebo, póki co spółce przygląda się UOKiK  oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego wytykając błędy i niedociągnięcia.

Ważne!

Linie lotnicze OLT Express powiązane z Amber Gold, które były obsługiwane przez dwóch operatorów: OLT Express Poland i OLT Express Regional funkcjonowały na rynku od 1 kwietnia 2011r do lipca 2012.

Kapitał zakładowy 4 You Airlines to 600 tys. zł, upadłych linii lotniczych OLT – 2 mln zł  

Następny: Tunezja – nowy podatek wyjazdowy

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży