Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Transport

Kiedy cena biletu lotniczego jest naprawdę promocją?

Zamiast lecieć z biurem podróży do Grecji  za 3000 zł skorzystałem z super okazji i kupiłem bilet na Malediwy za 1600 zł. A teraz się dowiaduję, że za hotel będę musiał zapłacić ok 6500 zł, a do hotelu nie jedzie się autokarem tylko leci wodolotem za ok 3000 zł ! Oszukali mnie !!!

czytaj więcej

Jak zorganizować wakacje na morzu ?

Nie chcę spędzać wakacji w kolejnym kurorcie pełnym hałasujących ludzi. Czy mogę sobie sam zorganizować wakacje na morzu? Czy muszę mieć jakieś uprawnienia i kursy?

czytaj więcej

Boję się latać samolotem

Panicznie boję latać się samolotem, jednak długa jazda samochodem kompletnie mi nie przeszkadza. Czy biuro podróży może zmienić dla mnie ofertę i mogę zrezygnować z  lotu samolotem?

czytaj więcej

Czy o międzylądowaniu trzeba informować?

Nasz lot do Tunezji miał trwać ok.2,5 godz., w rzeczywistości trwał 4,5 godz. Nikt nie poinformował nas o międzylądowaniu i dosiadaniu się kolejnych pasażerów. Jak to możliwe?

czytaj więcej

Czego nie mogę mieć w bagażu podręcznym?

Podróże samolotem niosą za sobą wiele udogodnień, ale również i ograniczenia. Widoczne są one bardziej zwłaszcza po zamachach z 11 września. Wprowadzenie licznych zakazów dotyczy głownie wnoszenia a raczej zakazu zabierania na pokład samolotu rzeczy i substancji uważanych, za niebezpieczne.

czytaj więcej

Nadbagaż – czy i jakie koszty będę musiał ponieść?

Grupa mężczyzn, wyjeżdżających na firmową wycieczkę postanowiła zadbać już w Polsce o to, aby nie brakło im alkoholu w czasie pobytu. W momencie odprawy bagażowej dowiedzieli się, że bagaż kilkakrotnie przekracza dopuszczalną wagę, a koszt nadbagażu porównywalny jest do ceny weekendu w Paryżu dla 2-ch osób. Aby ograniczyć swoje koszty Panowie pospiesznie skonsumowali kilka butelek, jednak nawet to nie uchroniło ich od zapłacenia za nadbagaż.

czytaj więcej

Mam podwójne obywatelstwo, nie wpuścili mnie do samolotu – jak to możliwe?

Jestem Polakiem, mam podwójne obywatelstwo, a na lotnisku w Warszawie nie wpuścili mnie do samolotu mimo, że miałem aktualny niemiecki paszport – jak to możliwe?

czytaj więcej

Jestem cukrzykiem, co ze strzykawkami podczas podróży?

Od wielu lat choruję na cukrzycę, i używam pompy insulinowej. Będzie to moja pierwsza podróż samolotem. Czy muszę posiadać specjalne zaświadczenie ?

czytaj więcej

Czy kobiety w ciąży mogą latać samolotem?

Pewna para po przejściu wszystkich formalności na lotnisku została wyproszona przez Kapitana samolotu. Powodem okazała się zaawansowana ciąża, którą zauważyła stewardessa i brak zaświadczenia lekarskiego wyrażającego zgodę na lot ciężarnej. Oburzony partner natychmiast skontaktował się z biurem podróży, w którym owe Państwo wykupiło wycieczkę żądając realizacji zakupionych świadczeń. W czasie wyjaśniania całej sytuacji ciąża partnerki klienta rozwijała się w ekspresowym tempie ( w początkowym etapie rozmowy był to 4-5 miesiąc, po wyegzekwowaniu zaświadczenia lekarskiego okazało się, że Pani jest w 8 miesiącu). Jednak desperacja i chęć wyjazdu Partnera była tak wielka, iż oświadczył, że  Pani obłoży się poduszkami, tak, aby zatuszować widoczną ciążę. Przecież otyłe osoby mogą podróżować bez problemów.

czytaj więcej

Czy moje dziecko musi mieć paszport ?

Szkoła zorganizowała tygodniowy pobyt dla swoich uczniów w jednym z krajów Europy, wycieczka jednak zakończyła się już po godzinie na lotnisku, gdyż w czasie odprawy paszportowej okazało się, że większość dzieci nie posiada paszportów ani dowodów tymczasowych. Natomiast wszyscy mieli aktualne legitymacje szkolne.

czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży