Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Transport » Chcemy zostać tydzień dłużej.

Chcemy zostać tydzień dłużej.

Wakacje okazały się spełnieniem naszych marzeń, a oferta jaką zaproponowała Pani w biurze wręcz „uszyta dla nas”. Dlatego też postanowiliśmy zostać tydzień dłużej. Czy jest to możliwe?

Nie rzadko zdarza się tak, że planując swoje wakacje z wyprzedzeniem wydaje nam się, że pobyt tygodniowy, bądź też dwutygodniowy będzie wystarczającym czasem na wypoczynek. Dlatego też, udając się do biura podróży kupujemy nasze wymarzone wakacje w zaplanowanym wcześniej terminie i na określony okres czasu.

Czasem jednak będąc na miejscu wypoczynku okazuje się, że wcale nie mamy ochoty wracać tak szybko i chętnie zostalibyśmy tam jeszcze jakiś czas, zwłaszcza, że w kraju nie mamy naglących zobowiązań.

W takim wypadku możemy zwrócić się do organizatora naszego wypoczynku z prośba o dokupienie kolejnego turnusu (tygodnia, dwóch itp.) W sytuacji, kiedy na kolejny termin są wolne miejsca z przedłużeniem wakacji nie powinno być większego problemu. Należy jednak pamiętać, że organizator może zażądać od nas oprócz dopłaty za kolejne dni pobytu w hotelu ponownej zapłaty za bilet powrotny. Sytuacja taka spowodowana jest faktem, iż na wakacyjnych kierunkach obowiązują głownie loty czarterowe, które opłacane są z pewnym wyprzedzeniem. Jeżeli organizator zapłacił za nasz potwierdzony umową powrót w określonym czasie, może ponownie zażądać zapłaty za miejsca w samolocie które będzie musiał dla nas kupić na inny termin.

Zdarza się również tak, że organizatorzy nie naliczają kolejnej opłaty za bilet, gdyż w terminie którym chcemy wracać posiadają puste nieobłożone miejsca w samolocie.

Następny: Cena biletu lotniczego a bagaż.

Poprzedni: Kiedy cena biletu lotniczego jest naprawdę promocją?

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży