Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Transport » Samolotem na narty? Jak ja się spakuję !

Samolotem na narty? Jak ja się spakuję !

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie czas dylematów, gdzie jechać żeby stoki były dobrze naśnieżone? Jechać swoim samochodem czy może tym razem zdecydować się na podróż autokarem?

Wyjazdy narciarskie zawsze kojarzyły z dojazdem własnym samochodem, bądź też zorganizowanym przez biuro podróży dojazdem - autokarem. Od pewnego czasu coraz częściej mamy propozycje wyjazdów z przelotem samolotem.

Dziś przedstawimy wam alternatywne propozycje do tych które już znacie, czyli stoków we  Włoszech, Austrii czy Słowacji, gdzie zamiast kilkunastu godzin w aucie można bez problemu dostać się samolotem.

Już drugi rok można polecieć na narty do Turcji, mimo iż ta kojarzona jest z letnimi wakacjami i piaskiem. Otóż Turcja ma do zaoferowania znacznie więcej. Przekonali się o tym uczestnicy Zimowej Uniwersjady w 2011 r która odbyła się  w tureckim Erzurum.

Region narciarski znajduje się na wysokościach 2220 do 3176 m n.p.m., a dla każdego narciarza te parametry są gwarancja udanego szusowania. Ciekawostką tego regionu jest kontynentalny klimat sprawiający, że śnieg jest bardzo puszysty, idealny dla miłośników narciarstwa poza trasowego.

W tym sezonie władze regionu nie przewidują żadnych problemów dotyczących ewentualnego braku śniegu, gdyż gotowy jest już system naśnieżania tras. Jeżeli dodamy do tego bardzo wysoki standard hoteli położonych przy trasach i bardzo przystępne ceny mamy ofertę  idealną.

Kolejną propozycją są narty w Hiszpanii. Każdy kto jechał z Malagi do Granady musiał widzieć olbrzymie pasmo górskie, nawet w lecie pokryte śniegiem. To góry Sierra Nevada, raj dla miłośników sportów zimowych. Wyciągi zabierają narciarzy na wysokości 2100 m n.p.m.

Region jest uważany jest za najbardziej słoneczną stację narciarską w Europie. Odpowiednie warunki dla narciarzy zapewnia ponad 300 armatek śniegowych gwarantujących dostateczną ilość śniegu.  W odległości 30 km można zobaczyć słynny pałac Alhambra w Granadzie. Do wybory mamy bardzo dobre hotele i typowy dla Hiszpanii poziom wyżywienia i usług.

I to co najważniejsze i co wzbudza najwięcej obaw – bagaż.

Wiele osób zastanawia się jak się spakować, kiedy limit bagażu to 20 kg na osobę. Do tego przecież musimy zabrać cały sprzęt czyli deskę lub narty i buty. „Limit bagażu pozwala na zabranie ok 20 kg bagażu rejestrowanego oraz dodatkowo sprzęt narciarski. Jedyny wymóg jest taki, żeby wszystko było spakowane w pokrowce. Nikt nie musi się więc martwić o zabranie swojego sprzętu.” – zapewnia Marcin Wujec właściciel Biura Podróży „Raba”.

Następny: Przepis na tani lot

Poprzedni: Tunezja – nowy podatek wyjazdowy

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży