Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Z dzieckiem

Wszystko o dokumentach podróżnych

Czas zimowych wakacji, więc pora aby sprawdzić ważność dokumentów podróżnych. Istotne jest aby pamiętać, że każde dziecko tak jak osoba dorosła podróżująca zagranicę musi posiadać dokument stwierdzający jego tożsamość czytaj więcej

Pokój z dostawką, czy rodzinny?

Przychodzicie do biura i pytacie: „Czy ta dostawka proszę Pana to takie normalne łóżko że się Michaś zmieści? Bo wie Pan on już ma 170 cm”.

czytaj więcej

Na jakich zasadach można zrezygnować z wykupionej imprezy?

Dzień przed wyjazdem na wymarzone wakacje moje dziecko zachorowało na ospę. Czy uda nam się odzyskać wpłacone pieniądze?

czytaj więcej

Czy kobiety w ciąży mogą latać samolotem?

Pewna para po przejściu wszystkich formalności na lotnisku została wyproszona przez Kapitana samolotu. Powodem okazała się zaawansowana ciąża, którą zauważyła stewardessa i brak zaświadczenia lekarskiego wyrażającego zgodę na lot ciężarnej. Oburzony partner natychmiast skontaktował się z biurem podróży, w którym owe Państwo wykupiło wycieczkę żądając realizacji zakupionych świadczeń. W czasie wyjaśniania całej sytuacji ciąża partnerki klienta rozwijała się w ekspresowym tempie ( w początkowym etapie rozmowy był to 4-5 miesiąc, po wyegzekwowaniu zaświadczenia lekarskiego okazało się, że Pani jest w 8 miesiącu). Jednak desperacja i chęć wyjazdu Partnera była tak wielka, iż oświadczył, że  Pani obłoży się poduszkami, tak, aby zatuszować widoczną ciążę. Przecież otyłe osoby mogą podróżować bez problemów.

czytaj więcej

Czy moje dziecko musi mieć paszport ?

Szkoła zorganizowała tygodniowy pobyt dla swoich uczniów w jednym z krajów Europy, wycieczka jednak zakończyła się już po godzinie na lotnisku, gdyż w czasie odprawy paszportowej okazało się, że większość dzieci nie posiada paszportów ani dowodów tymczasowych. Natomiast wszyscy mieli aktualne legitymacje szkolne.

czytaj więcej

Czy mogę podróżować samolotem z niemowlakiem ?

Chcielibyśmy lecieć na wakacje z naszym  dwumiesięcznym synkiem. Czy maluch będzie miał specjalne miejsce podczas lotu ?.

czytaj więcej

Wyjazd na narty z dziećmi

Jak dopasować ofertę na narty podróżując z dziećmi, które dopiero zaczynają się uczyć, i samemu też móc korzystać z uroków zimy? czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży