Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Polska » Dla narciarzy » Tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie

Gdzie jedziecie na wakacje? Gdzieś do ciepłych krajów. W Polsce te same ceny albo nawet drożej, a pogoda niepewna. Kto choć raz nie przerobił takiego dialogu? Rzeczywiście podróżowanie po świecie przechodzi rewolucję i można złapać smakowite egzotyczne kąski. Nie demonizujmy jednak naszego kraju, gdyż i na naszym rynku pojawia się coraz więcej możliwości komfortowego i taniego podróżowania. Mamy w roku 52 weekendy, kilka tzw. długich weekendów i kilkanaście świąt, które można przeznaczyć na penetrowanie zakątków Polski. Podpowiadamy jak to zrobić tanim kosztem.

Autobus

To w ostatnich latach najszybciej rozwijający się środek transportu. Mamy coraz więcej przewoźników, autobusy są coraz lepiej wyposażone i bardziej komfortowe, a bilety są tanie. Planując wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem lub korzystając z promocji, podróżowanie autobusem może być prawie nieodczuwalne finansowo. Często kawa kupiona w oczekiwaniu na autobus jest drożna niż bilet na podróż. Najciekawszymi ofertami mogą pochwalić się PolskiBus, Lux Express, Neobus czy AlbatrosBus.  Przewoźników jest znacznie więcej, ale ci wymienieni wyżej zdecydowanie najczęściej oferują najtańsze bilety (od 1 zł), a siatka ich połączeń jest nieźle rozbudowana i wciąż się rozrasta. Jeśli nie czekamy na wyjątkowe promocje, warto zacząć planować podróż z wyprzedzeniem, gdyż ceny są zazwyczaj dużo niższe. Dodatkowo często mamy komfort wyboru godzin przejazdu, co na pewno trafia w gust tych, którzy wolą podróżować w dzień, jak i miłośników nocnych przejazdów. Pobyt w autobusie, jak już wspomnieliśmy, jest coraz bardziej komfortowy. Toalety i wi-fi to już niemal standard. Coraz częściej pojawiają się także gniazdka elektryczne pod siedzeniami, poczęstunek czy wmontowane w siedzenia tablety z systemem  rozrywki.

Samochód, ale nie nasz
Autostop to jedna z możliwości, ale nie każdy i nie zawsze może sobie na niego pozwolić. Pojawiło się jednak coś pośredniego między autostopem a własnym samochodem - ogłoszenia prywatnych osób, które oferują miejsce w samochodzie na danej trasie i w konkretnym terminie. Mowa tu o takich serwisach jak carpooling.pl, oraz blablacar.pl, a na urządzenia z systemem Android pojawiła się aplikacja yanosikautostop.pl. Podajemy gdzie i kiedy chcemy jechać i już możemy przeszukiwać interesujące nas ogłoszenia. Dodatkowym atutem są wprowadzone w serwisach oceny, które pomogą osobom obawiającym się o bezpieczeństwo podczas podróży z nieznajomym, a także bogate informacje o tym, czy nasz  kierowca jest gadułą, czy jest raczej małomówny i woli podczas jazdy słuchać muzyki. Dodatkowo dla kobiet pojawia się opcja "tylko kobiety w aucie". Koszt przejazdu spada wraz z liczbą osób w samochodzie. A jak się rozliczamy? W blablacar.pl płacimy gotówką, a w serwisie carpooling.pl możemy zapłacić również online.

Pociąg
Chociaż nadal z południa na północ Polski podróż może trwać kilkanaście godzin, wciąż jest wielu miłośników tej formy przemieszczania się. Na szczęście, czując oddech  konkurencji na plecach, na polskich  torach  również  zaczyna się coś dziać. Ostatnio najgłośniej jest o Pendolino i nie dzieje się to bez powodu. Jeżeli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy bilet, będziemy mieli okazję podróżować szybko, w komfortowych warunkach i za cenę od 49zł w drugiej klasie. Plusem pociągów są także lokalizacje ich stacji, które na ogół położone są w centrach  miast. Inną ciekawą opcją jest promocja SuperBilet w pociągach interREGIO. Ceny takich biletów zaczynają się od 1zł i są uzależnione m.in. od daty  podróży, relacji  wybranego pociągu i terminu zakupu  biletu. Bilety w ramach promocji dostępne są wyłącznie przez internet.

Samolot

Śmiało można powiedzieć, że to, co ostatnio dzieje się na polskim niebie zasługuje na miano rewolucji. Tanie podróżowanie samolotem brzmiało kiedyś jak abstrakcja. Dzisiaj loty krajowe Ryanaira w odpowiedniej promocji można kupić od 9zł, a nawet nasz narodowy przewoźnik LOT potrafi miło zaskoczyć biletami od 60zł. Nie będziemy się zbytnio rozpisywać na ten temat lecz odsyłamy do naszego wpisu o tanim lataniu –http://tubywalcy.pl/kupujemy-tanie-bilety-lotnicze

Tekst powstał we współpracy z autorami bloga Tubywalcy

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży