Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Po powrocie

Kiedy cena biletu lotniczego jest naprawdę promocją?

Zamiast lecieć z biurem podróży do Grecji  za 3000 zł skorzystałem z super okazji i kupiłem bilet na Malediwy za 1600 zł. A teraz się dowiaduję, że za hotel będę musiał zapłacić ok 6500 zł, a do hotelu nie jedzie się autokarem tylko leci wodolotem za ok 3000 zł ! Oszukali mnie !!!

czytaj więcej

Chorwacja – wakacyjne królestwo Polaków

Biuro odwołało nasz wyjazd do Egiptu ze względu na niebezpieczeństwo spowodowane nasilającymi się zamieszkami. Więc postanowiliśmy, że wybierzemy się na Bałkany, na pewno bezpieczniej ale czy warto?

czytaj więcej

Co z tymi gwiazdkami?

Właśnie wróciłam z wakacji w Turcji( hotel 4*).Na miejscu okazało się, że hotel nie posiadał klasyfikacji lokalnej. Od personelu dowiedziałam się ,że jest on 3- gwiazdkowy. Biuro odmówiła mi przedstawienia certyfikatu hotelu, twierdząc, że takiego nie posiada. Jak się dowiedzieć ile gwiazdek ma ten hotel i czy ich ilość jest zgodna z katalogiem?

czytaj więcej

Gesty i obyczaje krajów świata

Podróżowanie i poznawanie nowych krajów dla wielu ludzi jest ogromną przyjemnością.  Warto jednak pamiętać, że każdy kraj rządzi się swoimi prawami, a różnice kulturowe pomiędzy Polską a innymi miejscami na ziemi mogą nas mocno zaskoczyć, spowodować niezręczną, śmieszną  a czasem nawet niebezpieczną sytuację.

czytaj więcej

Last minute – wtopa czy promocja?

Nie mam za wiele pieniędzy, a chcę spędzić wakacje na egzotycznej wyspie. Kiedy i jak szukać tanich ofert moich wakacji marzeń?

czytaj więcej

Jak rozliczyć się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym?

Podczas pobytu w Egipcie wraz z mężem cierpieliśmy na tzw. „zemstę Faraona” czyli zatrucie pokarmowe. Nie obyło się bez pomocy lekarza i leków za które sami zapłaciliśmy. Czy w związku z tym, że posiadaliśmy ubezpieczenie kosztów leczenia możemy domagać się zwrotu poniesionych kosztów?

czytaj więcej

Nie tak miało być !

Na te wakacje zbieraliśmy cały . Piękna plaża, słońce, cisza, cudowni ludzie, a wszystko jest nie tak. To nie są wakacje moich marzeń.

czytaj więcej

Zmiana hotelu przed wylotem

3 dni przed naszym wyjazdem na Teneryfę organizator poinformował nas o zmianie hotelu z 4-gwiazdkowego na 3-gwiazdkowy i to znajdujący się w innej części wyspy. Czy biuro podróży ma do tego prawo i na jakich zasadach?

czytaj więcej

Czy kolejność jest ważna?

Zdecydowaliśmy się na objazdową wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem. Istotne było dla nas to, że ostatnie dni pobytu będziemy leniuchować na plaży. Na miejscu okazało się, że większość programu została zmieniona a kolejność wypoczynku ze zwiedzaniem przestawiona.

czytaj więcej

Czy organizator może zmienić datę powrotu?

Nasz powrót z wakacji zaplanowany był na 16 czerwca, jednak  dzień przed końcem turnusu organizator poinformował nas, że powrót odbędzie się  dzień później. Spowodowało to utratę jednego dnia pracy i ogromne problemy z pracodawcą.

czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży