Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Po powrocie » Zmiany w przepisach dotyczących przewożenia płynów w bagażu podręcznym

Zmiany w przepisach dotyczących przewożenia płynów w bagażu podręcznym

Od początku lutego 2014 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia w bagażu podręcznym płynów, aerozoli i żeli na terenie Unii Europejskiej.

Obecnie w bagażu podręcznym, na pokład samolotu możemy zabrać ze sobą więcej niż 100 ml płynów, aerozoli  i żelów przeznaczonych do użycia  celu leczniczym ze względu na specjalne wymogi w zakresie diety w  trakcie podróży, z uwzględnieniem żywności dla niemowląt. Jeśli zakupów będziemy dokonywać na terenie portu lotniczego, lub też na pokładzie samolotu (mowa tu o płynach, aerozolach i żelach) powinny być zamknięte w specjalne torby zabezpieczone (STEBs), na których w widoczny sposób umieszczono dowód zakupu. Torby zabezpieczające są dostępne na lotnisku bezpłatnie.

Ograniczenie przewozu płynów w pojemnikach większych niż 100 ml, nadal dotyczy napojów ( soków, wody itp.), alkoholi i kosmetyków. Wymienione płyny nadal  podlegają dotychczasowej kontroli bezpieczeństwa i muszą być ograniczone do 100 ml/pojemnik. Pojemniki te mają znajdować się w jednej zamykanej, przezroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra, przy czym zawartość plastikowej torebki swobodnie się w niej mieści, a torebka jest dokładnie zamknięta.

Następny: Bezpieczne dziecko

Poprzedni: Wszystko o dokumentach podróżnych

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży