Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Przed wyjazdem » Jak dopasować ofertę do swoich oczekiwań ?

Jak dopasować ofertę do swoich oczekiwań ?

Dlaczego standard hotelu trzygwiazdkowego  na Cyprze, tak bardzo różni się od trzygwiazdkowego w Tunezji ?

To, że taką samą ilość gwiazdek posiada hotel w Polsce i w Tunezji wcale nie oznacza, że standardy hotelowe będą takie same. Każdy kraj sam ustala normy wg, których przydzielane są gwiazdki poszczególnym obiektom hotelarskim. Istotne jest jednak to, że niezależnie od kraju im większa ilość gwiazdek tym większa ilość świadczonych usług wliczonych w cenę noclegu.

Przy wyborze hotelu należy zwracać uwagę, czy w katalogu organizator podaje oficjalną kategoryzację obiektu czy też jest to jego własna ocena. Praktyka ta jest dość częsta i służy przybliżeniu klientom faktycznego stanu proponowanych obiektów wypoczynkowych. Jednakże warto zwracać uwagę, jaka jest oficjalna przyznana ilość gwiazdek. O ile wielkich rozbieżności nie będzie w krajach europejskich o podobnym statusie ekonomicznym, to już hotele w Afryce mogą zaskoczyć nie jednego turystę. Nie jedną osobę zdziwi grzyb w łazience w hotelu 3 czy też 4 gwiazdkowym, a hotel 5 gwiazdkowy będzie miał standard 3 –ch gwiazdek europejskich hoteli miejskich.

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że cena odzwierciedla standard, – choć też nie zawsze. Jednak nie oczekujmy, że jeśli wykupujemy wczasy do Tunezji za 1500 zł w hotelu 4* to będzie to standard europejski. Każdy turysta powinien mieć świadomość, że cena, jaką płaci za wakacje, jest składową wielu elementów, w tym biletu lotniczego, pobytu w hotelu, wyżywienia czy ubezpieczenia. Ważne jest również to, żeby mieć świadomość, do jakiego kraju jedziemy i jaka jest jego kultura.  Nie zawsze hotel po remoncie oznacza to samo, w Egipcie, Turcji czy Tunezji najprawdopodobniej będzie to oznaczało to samo, co odświeżenie, czyli pomalowanie ścian i zmiana ich koloru. W Grecji, Hiszpanii czy Bułgarii remont będzie miał podobne znaczenie do polskiego wyobrażenia.

Dlatego też, przed wyjazdem warto gruntownie zastanowić się, po co i dlaczego wybieramy dany kraj na miejsce swoich wakacji. Czy istotne są dla nas walory krajobrazowe, nastawiamy się na zwiedzanie czy też większość czasu będziemy spędzać w hotelu?  Warto też podróżując z małymi dziećmi wybierać hotele przynajmniej 4 gwiazdkowe zwłaszcza w krajach arabskich.

Wkrótce wszystkie europejskie hotele będą podlegać jednolitemu systemowi przyznawania gwiazdek, czyli świadczenia takich samych usług na takim samym poziomie. Wynika to z porozumienia siedmiu organizacji hotelarskich, które stworzyły centralę, Hotelstars Union i przyjęło system w Czechach, Austrii, Niemczech, Szwecji. Szwajcarii, Holandii i na Węgrzech. Ujednoliceniu będzie podlegać 270 elementów, w tym szerokość pościeli, jak również godziny wydawania śniadań.

Następny: Jak chronić dane osobowe?

Poprzedni: Tanie spanie. Jak to zrobić?

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży