Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Przed wyjazdem » Jak kupować żeby nie stracić?

Jak kupować żeby nie stracić?

Za każdym razem jak planujemy wakacje zastanawiamy się, czy nie będzie problemów. Czy wpłacając pieniądze za wymarzone wakacje, na pewno je przeżyjemy? Czy hotel spełni nasze oczekiwania? Czy biuro nie ogłosi upadłości? Pytania mnożą się jak grzyby po deszczu. Jednak chyba nikt nie przewidział tak tragicznych wydarzeń jakie przyniosło to lato. Paniki, zamachów i martwych turystów na plaży…

Niestabilna sytuacja, w krajach cieszących się dużym powodzeniem wśród polskich turystów takich jak Tunezja czy Egipt spowodowały, że część wyjazdów została odwołana przez biura podróży. Tym samym, turyści mogli skorzystać z możliwości rezygnacji z wyjazdu i pełnego zwrotu wpłaconych pieniędzy, bądź też bezpłatnej zamiany kierunku na inny dostępny w ofercie organizatora.

W najlepszym położeniu są ci, którzy skorzystali z ofert polskich organizatorów. Zdecydowana większość biur umożliwiła bezpłatną zmianę kierunku Klienci masowo zmieniali swoje rezerwacje, wybierając przede wszystkim Bułgarię i Grecję – mówi Marcin Wujec, właściciel Biura Podróży Raba

Nieco inaczej wygląda sytuacja osób, które wolą planować swoje wakacje indywidualnie, bez pomocy biur podróży, składając sobie samemu wyjazd. Co zrobić w sytuacji, kiedy miejsce naszych wakacji staje się niebezpieczne? Jak zrezygnować z przelotu, hotelu, ubezpieczenia bez znacznego uszczerbku finansowego? Niestety nie jest to możliwe. Bezkosztowy zwrot kupionego biletu lotniczego nie jest możliwy, a w zasadzie bilet lotniczy nie podlega zwrotowi. Dokonana rezerwacja pokoju hotelowego poprzedzona jest określoną zaliczką (ok 30% ceny pokoju) lub gwarantowana numerem karty płatniczej.

Zestawienie tych faktów pokazuje, że planowanie wypoczynku w miejscach do których docierają biura podróży może okazać się bezpieczniejsze dla naszego portfela. Nie zmienia to jednak faktu, że warunkiem poczucia bezpieczeństwa jest świadomość do jakiego kraju się wybieramy. Jego mentalności, kultury i tego czego możemy się tam spodziewać. Opieranie swojej wiedzy na zdjęciach piaszczystej plaży, czy pięknych widokach to jednak trochę za mało.

Podróżujcie z głową!

Następny: Przepis na tani lot

Poprzedni: Dzieci toną w ciszy ...

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży