Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » Przed wyjazdem » Tanie spanie. Jak to zrobić?

Tanie spanie. Jak to zrobić?

Tanie spanie - jak to zrobić?

Wydatki na noclegi prawie zawsze pochłaniają sporą część budżetu. Hotel, mieszkanie a może tylko przytulna kanapa? Istnieje całkiem sporo sposobów na spędzenie nocy w podróży. Poniżej przedstawiamy Wam kilkanaście sposobów jak zarezerwować coś taniego. Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych liczy się szybkość oraz cierpliwe wyszukiwanie.

Spanie za darmo

Tak. Można sprać za darmo. Nie jest to jednak opcja dla każdego. Każdy z Was przed podjęciem decyzji o bez kosztowym noclegu powinien zadać sobie pytanie - czy warto i czy mi to pasuję

 • Couchsurfing - chyba najbardziej znany serwis z ofertami z całego świata. Bardzo ciekawy, bo nigdy nie wiemy co nam się trafi - osoby pokój czy tylko sofa w salonie
 • środek lokomocji - kiedy dzieli nas spora odległość od jednego punktu do drugiego, spokojnie możemy wykorzystać noc na przemieszczanie się. Unikniemy opłaty za nocleg i nie stracimy czasu na podróż w dzień
 • lotnisko - kiedy przydarzy Wam się nocna przesiadka, niekoniecznie trzeba włóczyć się po mieście szukając noclegu. Wystarczy wejść na stronę Sleeping in airports i sprawdzić gdzie na lotnisku znajdziecie najlepszą miejscówkę.
 • śpimy na dziko - opcja dla najbardziej zatwardziałych podróżników, którzy chcą sporo zaoszczędzić i szukają przygody. Rozkładamy namiot i po sprawie. Największą popularnością cieszy się w krajach o ciepłym klimacie. Plaża, trawka za stacją benzynową albo ustronne miejsce przy szlaku. Do wyboru do koloru.

Spanie jak w domu

To nic innego jak wynajem mieszkań. Zdziwicie się jak rozbudowany jest rynek oferujący takie usługi dla turystów. Zdradzamy też sztuczkę jak zaoszczędzić 228 zł.

 •  Airbnb - najpopularniejszy portal do wyszukiwania tanich ofert wynajmu. Możemy wynająć całe mieszkanie, pokój lub współdzielić z kimś pokój. Nasze wybrane mieszkanie pokazuję się na mapie co ułatwia nam sprawdzenie czy lokalizacja jest dla nas odpowiednia. Fajnie? Jeszcze fajniej, że możecie dostać od nas 76zł zniżki na pierwszą podróż. Wystarczy, że zarejestrujecie się z linka: www.airbnb.pl/c/jszczygielski?s=8 Jak zaoszczędzić 228zł? Pierwsze 76 zł dostajecie od nas i rezerwujecie pierwszą część noclegu, następnie generujcie swój link i przesyłacie do osoby, z którą wybieracie się w podróż. Osoba ta rejestruję się i dokupuję resztę noclegu poprzez serwis z 76 zł zniżki. Kiedy wrócicie z wyjazdu na Wasze konto wpadnie dodatkowe 76zł za uzyskanie aktywnego użytkownika, więc w sumie wychodzi 228zł! Pamiętajcie tylko żeby zmienić ip i korzystajcie z różnych kart kredytowych jeżeli Wasz znajomy jest „wirtualny”. Szerzej o systemie Airbnb możecie przeczytać tutaj
 • Wimdu - bardzo podobny do powyższego serwisu. Po zarejestrowaniu się bardzo często na maile rozsyłane są kody rabatowe pomagające obniżyć cenę noclegu. Nie ma niestety systemu poleceń.
 • Home away - zdarzają się tutaj fajne perełki. Tubywalcy spędzili 10 nocy na Cyprze, korzystając z tego serwisu płacąc za 10 dni 1300zł za 2 osoby, co daje 65zł za noc. Nieźle!

Wynajem pokoju w hotelu lub hostelu

Najbardziej rozpowszechniona i najbardziej popularna opcja. Opcję szukania możemy podzielić na multiwyszukiwarki oraz strony pośredników.

Pośrednicy:

 • Booking.com - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Bardzo przejrzysty i praktycznie niezawodny. Warto się zarejestrować i wypatrywać specjalnych ofert na maila.
 • Travel Pony - wciąż mało popularna u nas wyszukiwarka dająca duże możliwości. W newsletterze często podsyłają kody rabatowe. Tak jak w przypadku Airbnb mamy dla Was 35 dolarów zniżki na pierwszą podróż. Zarejestrujcie się w serwisie przez nasz link http://www.travelpony.com/?rc=s4fwg Potem zapraszajcie swoich znajomych i zarabiajcie na ich podróżach.

Multiwyszukiwarki:

Macie mało czasu? Po co się męczyć i przeglądać setki stron. Odpalcie jeden z poniższych serwisów i korzystajcie z najtańszych ofert

 • Hotelscombined - ogromna baza samych hoteli jak i pośredników. Często korzystamy.
 • Trivago - nieco bardziej popularna od powyższej. Schemat działania bardzo podobny.

Pamiętajcie! Tani nocleg, to nie tylko wygodne łóżko. Sprawdzajcie również lokalizację. Czasami warto spać w nieco gorszych warunkach, ale bliżej centrum niż tracić czas i pieniądze na dojazdy. Wszakże najważniejsze jest zwiedzanie, a nie spanie ;)

Podróżujcie z głową!

Tekst powstał we współpracy z autorami bloga Tubywalcy

Następny: Jak dopasować ofertę do swoich oczekiwań ?

Poprzedni: Przepis na tani lot

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży