Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » W trakcie wyjazdu

Jak chronić dane osobowe?

Czas wakacji to idealny czas na wypoczynek, rozprężenie i relaks. Lato to też czas wzmożonej pracy kieszonkowców, a co za tym idzie początek naszych kłopotów … bardzo często nie tylko finansowych, bo w portfelach poza gotówką bardzo często znajdują się karty płatnicze i dokumenty tożsamości.

czytaj więcej

Dzieci toną w ciszy ...

Z 750 dzieci, które utopią się w przyszłym roku 375 utonie nie dalej niż 20 metrów od rodziców lub innych dorosłych czytaj więcej

Instytucje pomocne klientom

Od jakiegoś czasu próbuję porozumieć się z biurem podróży w sprawie niezgodności zapisów umowy a tym jak wyglądało to w rzeczywistości. Mam wrażenie, że  biuro podróży nie traktuje mnie poważnie. Czy są jakieś instytucje poza sądem do których mogę zwrócić się o pomoc?

czytaj więcej

Standard hotelu i usług hotelowych odbiegał od opisanego w katalogu

Wykupiliśmy wycieczkę w hotelu czterogwiazdkowym z Aquaparkiem i atrakcjami dla dzieci. Na miejscu okazało się, że atrakcje dla dzieci to raz dziennie przechadzający się pan w stroju misia wokół basenu a Aquapark znajduje się 3 kilometry od hotelu.

czytaj więcej

Czym jest ramadan?

Za dwa dni lecę z rodziną do Egiptu. Wiem, że w tym czasie jest ramadan. Czy powinienem się obawiać, że nasze wakacje nie będą przebiegać tak jak je zaplanowaliśmy?

czytaj więcej

Płacić kartą czy gotówką?

Ostatnio znajomi ostrzegali mnie, że kupując wakacje absolutnie nie powinnam płacić gotówką tylko kartą.  Co za różnica w jaki sposób się płaci?

czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wycieczkach objazdowych?

Chciałabym  rodzicom wykupić wycieczkę objazdową po Europie. Na co zwrócić uwagę aby wycieczka ta była dla nich cudownie spędzonym czasem, który będą wspominać latami. 

czytaj więcej

Kto odpowiada za wycieczkę, którą wykupiłem w miejscu wypoczynku?

Podczas pobytu w Grecji, wykupiliśmy wycieczkę do Aten, jednak zamiast zwiedzać zabytki,  3 godziny spędziliśmy na poboczu drogi czekając aż kierowca naprawi zepsuty autokar.

czytaj więcej

Mapy w telefonie bez roamingu

Nieodłączny temat niemal każdego wyjazdu za granicę: mapy! Czy pilotować znów będzie żona trzymając mapę do góry nogami? Nie tym razem! czytaj więcej

Roaming – zmora czy udogodnienie?

Nie dzwoń, nie pisz jestem zagranicą, zadzwonię we środę - po powrocie z urlopu.

czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży