Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » W trakcie wyjazdu

Chorwacja – wakacyjne królestwo Polaków

Biuro odwołało nasz wyjazd do Egiptu ze względu na niebezpieczeństwo spowodowane nasilającymi się zamieszkami. Więc postanowiliśmy, że wybierzemy się na Bałkany, na pewno bezpieczniej ale czy warto?

czytaj więcej

Gesty i obyczaje krajów świata

Podróżowanie i poznawanie nowych krajów dla wielu ludzi jest ogromną przyjemnością.  Warto jednak pamiętać, że każdy kraj rządzi się swoimi prawami, a różnice kulturowe pomiędzy Polską a innymi miejscami na ziemi mogą nas mocno zaskoczyć, spowodować niezręczną, śmieszną  a czasem nawet niebezpieczną sytuację.

czytaj więcej

Last minute – wtopa czy promocja?

Nie mam za wiele pieniędzy, a chcę spędzić wakacje na egzotycznej wyspie. Kiedy i jak szukać tanich ofert moich wakacji marzeń?

czytaj więcej

Jak rozliczyć się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym?

Podczas pobytu w Egipcie wraz z mężem cierpieliśmy na tzw. „zemstę Faraona” czyli zatrucie pokarmowe. Nie obyło się bez pomocy lekarza i leków za które sami zapłaciliśmy. Czy w związku z tym, że posiadaliśmy ubezpieczenie kosztów leczenia możemy domagać się zwrotu poniesionych kosztów?

czytaj więcej

Nie tak miało być !

Na te wakacje zbieraliśmy cały . Piękna plaża, słońce, cisza, cudowni ludzie, a wszystko jest nie tak. To nie są wakacje moich marzeń.

czytaj więcej

Zmiana hotelu przed wylotem

3 dni przed naszym wyjazdem na Teneryfę organizator poinformował nas o zmianie hotelu z 4-gwiazdkowego na 3-gwiazdkowy i to znajdujący się w innej części wyspy. Czy biuro podróży ma do tego prawo i na jakich zasadach?

czytaj więcej

Szkody w pokoju. Kto za to odpowiada?

Po przyjeździe do hotelu otrzymaliśmy pokój, w którym była rozbita lampa. Z racji tego, że nastawiliśmy się za zwiedzanie i plażowanie  pokój niespecjalnie nas interesował. Jednak przy wykwaterowaniu otrzymaliśmy rachunek za zbita lampę! Jak to możliwe?

czytaj więcej

Co zrobić gdy zagranicą zginie portfel?

Podczas wakacji zginął mi portfel z wszystkimi dokumentami oraz kartami płatniczymi. Zostałem bez pieniędzy i dokumentów. Co powinienem zrobić?

czytaj więcej

Czy kolejność jest ważna?

Zdecydowaliśmy się na objazdową wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem. Istotne było dla nas to, że ostatnie dni pobytu będziemy leniuchować na plaży. Na miejscu okazało się, że większość programu została zmieniona a kolejność wypoczynku ze zwiedzaniem przestawiona.

czytaj więcej

Czy organizator może zmienić datę powrotu?

Nasz powrót z wakacji zaplanowany był na 16 czerwca, jednak  dzień przed końcem turnusu organizator poinformował nas, że powrót odbędzie się  dzień później. Spowodowało to utratę jednego dnia pracy i ogromne problemy z pracodawcą.

czytaj więcej

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży