Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

 
Jesteś w: Strona główna » Ekspert radzi » W trakcie wyjazdu » Na co zwrócić uwagę przy wycieczkach objazdowych?

Na co zwrócić uwagę przy wycieczkach objazdowych?

Chciałabym  rodzicom wykupić wycieczkę objazdową po Europie. Na co zwrócić uwagę aby wycieczka ta była dla nich cudownie spędzonym czasem, który będą wspominać latami. 

Jesień jest porą roku na która czekają miłośnicy zwiedzania i wycieczek objazdowych.  Biura podróży kuszą  niezliczoną ilością ofert, począwszy od zwiedzania stolic europejskich a kończąc na wycieczkach dookoła  świata.

Warto jest dobrze przemyśleć i dopasować proponowane oferty do swoich możliwości zarówno finansowych ale przede wszystkim fizycznych. Pamiętać należy, że mocno wypełniony zwiedzaniem program spowoduje maksymalne ograniczenie czasu wolnego, który można spożytkować na wypoczynek. A całodzienne spacery po kolejnych miastach niewprawionych turystów mogą wprowadzić  w nie lada frustracje, zamieniając wycieczkę w koszmar.

Wybierając wycieczkę objazdową lub też ofertę wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

W umowie powinno być wyraźnie zaznaczony plan wycieczki, ilość noclegów, standard hoteli przeznaczonych na noclegi, rodzaj pokoju, rodzaj wyżywienia oraz to za co będziemy musieli dodatkowo zapłacić np. wejścia do zwiedzanych obiektów.

Wszystkie oferty powinny zawierać  opiekę pilota. Obowiązkiem organizatora jest również udostępnienie  swoim klientom  jego numeru telefonu kontaktowego, Istotne jest to, żeby pamiętać, że ustawa o usługach turystycznych narzuca organizatorom zagwarantowanie opieki podczas wczasów zorganizowanych. Niespełnienie tego warunku w drastycznych sytuacjach może prowadzić nawet do cofnięcia licencji organizatorowi.

Wycieczki  łączne pobyt ze zwiedzaniem tzw. siedem dni zwiedzania i siedem dni wypoczynku, są dość popularne wśród polskich turystów. Warto dokładnie dopytać w biurze czy program może ulec zmianie i w jakim zakresie. Jeśli tak to, kiedy organizator będzie wiedział, w jakiej kolejności będzie realizowany program wycieczkowo-wypoczynkowy. Proszę pamiętać, że nawet, jeśli otrzymamy informację, że o kolejności programu dowiemy się na miejscu nie jest to zgodne z wiedzą organizatora. Nigdy nie jest tak, że organizator nie posiada takich informacji wcześniej. W grę wchodzi rezerwacja miejsc zakwaterowania, czyli pokoi w hotelach zarówno w czasie objazdu jak również w czasie pobytu i nie wyobrażam sobie, że organizator w ostatniej chwili, kiedy turyści są w samolocie ustalał i organizował noclegi w konkretnych miejscach i hotelach. Żaden szanujący się organizator nie pozwoli sobie na taki brak profesjonalizmu.

 Jeśli w czasie zwiedzania program odbiega do tego, jaki organizator przedstawił w ofercie, np. zostało odwołane zwiedzanie niektórych przewidzianych wcześniej obiektów, mamy prawo żądać zwrotu kosztów za niewykonanie programu. Tabela Frankfurcka przewiduje, że za odwołanie przewidzianych wycieczek klient może domagać się zwrotu 20- 30 % ceny objazdu ( należy jednak pamiętać, że Tabela Frankfurcka nie jest dokumentem wiążącym biura podróży, stanowi jednak pomocniczy wyznacznik).

Następny: Płacić kartą czy gotówką?

Poprzedni: Kto odpowiada za wycieczkę, którą wykupiłem w miejscu wypoczynku?

« Wróć do kategorii

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży