Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Afryka » Mauritius

Mauritius

Mauritius można odwiedzać przez cały rok.  Szczyt sezonu turystycznego przypada między październikiem i lutym (czyli naszą zimą) i wtedy również jest tam najcieplej, najwięcej turystów i jednocześnie najwyższe ceny. Od maja do września jest zima i temperatury ok. 22-25 stopni, wtedy też jest najmniej turystów i najniższe ceny.

 Na Mauritiusie cyklony mogą wystąpić o każdej porze roku. Jednak w praktyce wygląda to tak, że w ciągu roku pojawiają się dwa lub trzy razy. Na Oceanie Indyjskim cyklony tworzą się dość często, jednak bardzo rzadko uderzają one w Mauritius i bardzo rzadko są tam odczuwalne, a większe szkody wywołują jeszcze rzadziej. Prawdopodobieństwo, że turystę spotka na Mauritiusie cyklon jest więc naprawdę bardzo małe.

Walutą jest rupia.  Przelicza się to jako 1 PLN = ok. 10 rupii. Najlepiej wziąć ze sobą euro i wymienić na miejscu.

Na Mauritiusie panuje ruch lewostronny, a wynajmującemu samochód wystarczy posiadanie polskiego prawa jazdy, które jest honorowane na wyspie.

 MITY:

  1. „Mauritius jest drogi” -Nie. Ceny produktów spożywczych w sklepach i supermarketach,  są podobne jak w Polsce. W restauracjach również.
  1. „Mauritius to tylko plaża i ciepłe morze” - Nie. Jest to mała wyspa, którą zamieszkuje kilka narodowości, Chińczycy, Kreole, potomkowie Arabów, Hindusi, Europejczycy. Jednego dnia można odwiedzić kościół, meczet i świątynię buddyjską. Wnętrze wyspy bogate jest w parki przyrodnicze, krater wulkanu, wodospady, góry i rzeki.

Mauritius zadowoli ludzi aktywnych: fanów golfa (jest kilka profesjonalnych 18 dołkowych pól golfowych) i zaskoczy tym, że jedną szkołę nurkową prowadzi Polak.                                                             

Z podróży warto przywieźć cukier trzcinowy, rum, owoce, materiały na ubrania (najwyższej jakości w śmiesznie niskich cenach), cynamon, wanilia

Autor tekstu: Magdalena Iwanowska, Promotour Mauritius


 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży