Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Ameryka Północna » Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone

USA to kraj niezwykle zróżnicowany pod względem klimatu. Kiedy w Nowej Anglii, na północy stanów środkowych i na Alasce panują dotkliwe chłody, na Florydzie, w Kalifornii i na Hawajach grzeje słońce. Gdy wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża leje jak z cebra, południowo-zachodnia pustynię nęka susza. Latem na kalifornijskich plażach panuje przyjemna temperatura 24°C, ale zaledwie kilka kilometrów dalej w głąb lądu termometry pokazują mordercze 49°C. Nie da się w związku z tym mówić ogólnie o szczytowym lub martwym sezonie.

Latem za pokój najwięcej zapłaci się w stanach północno wschodnich i środkowoatlantyckich, w pobliżu plaż, a najmniej na piaskach gorącej i wilgotnej Florydy oraz w parnym regionie Zatoki Meksykańskiej. Zimą, gdy z powodu opadów śniegu niedostępne są wspaniałe parki narodowe w Górach Skalistych, ośnieżone pobliskie zbocza przyciągają tłumy narciarzy. Na Alasce mróz trzyma zazwyczaj aż do lata, kiedy to słońce zaczyna mile przygrzewać nawet na północy, a hotele witają licznych turystów, windując stawki. Na Hawajach jest ciepło przez cały rok, ale zima przynosi silne opady deszczu – i wyższe ceny.

W północno-wschodnich i środkowoatlantyckich stanach letni sezon plażowy trwa od czerwca do pierwszego poniedziałku września. Na południowym wschodzie upalne i wilgotne lato często nadchodzi gwałtownie – i jest to główna pora huraganów. Wiosna i jesień trwają tu nieco dłużej, zimy są łagodne, a śnieg jest rzadkością. Lato nad Zatoką Meksykańską jest na ogół wyjątkowo duszne i gorące, zimy łagodne, czasem deszczowe. Wizytę na południu Florydy najlepiej zaplanować na okres od stycznia do kwietnia. Na wybrzeżu Kalifornii jest ciepło przez cały rok z wyjątkiem wczesnej wiosny, kiedy padają deszcze. Na wybrzeżu północno zachodnim z kolei pada przez prawie cały rok z wyjątkiem lipca. Stany zjednoczone swoją bogatą ofertą atrakcji i zróżnicowanym klimatem zapraszają nas o każdej porze roku. W zależności od rodzaju aktywności i planów urlopowych musimy wybrać odpowiedni dla nas czas.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży