Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Ameryka Południowa » Argentyna

Argentyna

Styczeń i luty bywają upalne i wilgotne na północy i w Buenos Aires – są to jednak najlepsze miesiące na wędrówki po Andach i południowej Patagonii (trzeba zabrać ciepłe ubrania). Do stolicy najlepiej przyjechać wiosną lub jesienią. Na większości obszaru Argentyny panuje umiarkowany klimat podzwrotnikowy, charakteryzujący się łagodną zimą i ciepłym latem; temperatury (od 12°C w lipcu do 25°C w styczniu) są uzależnione od ukształtowania terenu i szerokości geograficznej. Opady deszczu, występujące przeważnie zimą, ich poziom zależy od wiatrów i naturalnej górskiej bariery, jaką tworzy łańcuch Andów (deszcze padają po stronie chilijskiej, podczas gdy stosunkowo sucha Argentyna smagana jest silnymi wiatrami).

Będąc w Argentynie warto wziąć pod uwagę panujące w kraju zwyczaje: podchodząc do obcych nieznanych osób na odludnych terenach należy klaskać w dłonie, świadczy to tym, że mamy pokojowe zamiary. Przy powitaniu wszyscy całują się w policzki. Argentyńczycy są otwarci i lubią kontakt fizyczny.

Mimo, że gościnni i sympatyczni mieszkańcy Argentyna do bezpiecznych krajów nie należy.  Polacy jadący do Argentyny na okres do 90 dni nie muszą mieć wizy, ale przy wjeździe do kraju można zostać poproszonym o okazanie biletu powrotnego. Przykładowe ceny: tani nocleg – do 35 USD, nocleg średniej kategorii cenowej – do 80 USD, skromne wyżywienie – do 5 USD, wyżywienie na przyzwoitym poziomie – do 20 USD.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży