Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Ameryka Południowa » Wenezuela

WENEZUELA

Najlepszy okres na podróżowanie po Wenezueli to pora sucha trwająca od połowy grudnia do połowy kwietnia, kiedy nie dokuczają upały i nadmierna wilgotność powietrza. Klimat: na Wyżynie Gujańskiej równikowy wilgotny, na pozostałym terenie – podrównikowy wilgotny. Średnia roczna temperatura: 28°C na północy i 26°C na południu.

Wybierając się do Wenezueli warto zatrzymać się w mieście Mérida – jest to najważniejszy na kontynencie ośrodek aktywnego wypoczynku, idealny dla amatorów paralotniarstwa, alpinistyki, spływów po górskich rzekach i wielu innych form rekreacji. Warto również zobaczyć Salto Ángel – najwyższy wodospad na świecie, spływający z malowniczego stoku góry stołowej.

Polacy wybierający się do Wenezueli w celach turystycznych nie muszą posiadać wizy. Otrzymują na granicy tzw. kartę turystyczną. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Na ogół nocleg w jedynce lub pokoju małżeńskim kosztuje mniej więcej 5–10 USD, a za dwójkę płaci się 7–15 USD. Turyści o skromnych zasobach finansowych powinni szukać restauracji oferujących tzw. menú del día lub menu ejecutivo – zestaw złożony z zupy i drugiego dania, który zwykle kosztuje 3–5 USD (w Caracas nieco więcej), czyli taniej niż jakiekolwiek danie z karty.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży