Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Ekwador

W Ekwadorze występują tylko dwie pory roku, deszczowa i sucha, które znacznie różnią się od siebie w poszczególnych regionach geograficznych. Sezon turystyczny to okres od czerwca do sierpnia oraz grudzień i styczeń. W okresie od października do grudnia na wybrzeżu jest sucho, ale też chłodno. Później jest gorąco i deszczowo. Z kolei ekwadorskie góry najlepiej odwiedzić w terminie od czerwca do września, października, kiedy to jest pora sucha. Od maja do grudnia opady są wprawdzie rzadkie, jednak niebo często bywa zachmurzone, a temperatura niższa. Podróżowanie jest wówczas przyjemniejsze, ale czasem może być trochę za chłodno na kąpiele słoneczne. Najwięcej opadów występuje w okresie od kwietnia do czerwca, najmniej zaś – od sierpnia do marca. Miejsca, których nie można nie zobaczyć będąc w Ekwadorze to: stolica kraju Quito, środkowa część wybrzeża z miastem Guayaquil, archipelag Galapagos, miasto Mitad del Mundo oraz targ w Otavalo. Kontrowersyjną dla europejskich smakoszy ciekawostką kuchni ekwadorskiej jest cuy, czyli świnka morska, która od wieków spożywana jest w Andach, skąd się wywodzi.

Decydując się na tanie hotele i bary można przeżyć za 15 USD dziennie. Aby spać wygodniej i jeść lepiej, trzeba wydać 50–70 USD.

Przy pobytach do 30 dni (z możliwością przedłużenia pobytu do 90 dni) obywatele polscy udający się do Ekwadoru w celach turystycznych są zwolnieni z obowiązku wizowego. Jednak z uwagi na dotychczasową niejednolitą praktykę władz ekwadorskich zaleca się zasięgnąć przed wyjazdem informacji w sprawie wiz w Ambasadzie Republiki Ekwadoru w Warszawie. Obowiązuje opłata lotniskowa przy wylocie za granicę – 25 USD od osoby.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży