Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Ameryka Południowa » Kolumbia

Kolumbia

W Kolumbii występują dwie pory roku: sucha (verano, czyli lato) i deszczowa (invierno, czyli zima). W strefie andyjskiej i na Wybrzeżu Karaibskim (gdzie turyści spędzają najwięcej czasu) występują w ciągu roku kalendarzowego dwie pory suche i dwie deszczowe.
Główna pora sucha to czas pomiędzy styczniem a marcem. Drugi podobny okres, nieco krótszy i mniej suchy, przypada na okres od czerwca do sierpnia. Najprzyjemniejszą porą na wizytę w Kolumbii jest pora sucha, szczególnie jeśli ktoś ma zamiar uprawiać turystykę pieszą lub inne formy aktywnego wypoczynku. W czasie wolnym od opadów jest też więcej okazji do poznania kolumbijskiej kultury, gdyż w tym okresie odbywa się większość świąt i festiwali. Zwiedzając Kolumbię warto zobaczyć Cartagena – żywe muzeum hiszpańskiej architektury kolonialnej, miasto słynące z ciekawej historii i piękna,
Parque Nacional Tayrona – najpiękniejsza część kolumbijskiego Wybrzeża Karaibskiego, które obfituje w głębokie zatoki i urokliwe plaże oraz San Agustín – prekolumbijskie miejsce pochówku, słynące z setek tajemniczych kamiennych posągów. Od 1 maja 2008 r. Polacy wybierający się do Kolumbii na okres do 90 dni nie potrzebują wiz. Pobyt w Kolumbii nie zrujnuje budżetu. Kto ma minimalne wymagania wyda 15–25 USD dziennie. Turyści o nieco większych potrzebach muszą przygotować się na wydatek do 45 USD dziennie.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży