Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Azja » Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie

Najlepsza pora na podróż do krajów Zatoki Perskiej to okres od początku listopada do końca kwietnia, kiedy w ciągu dnia utrzymuje się przyjemna temperatura, noce zaś są chłodne, a  czasem wręcz zimne, zwłaszcza w  Kuwejcie (gdzie temperatura spada czasem do 0°C).

Od końca kwietnia do końca października panują tu ogromne upały (temperatura 50°C w środku dnia to w tym okresie nic nadzwyczajnego), a na skutek dużej wilgotności powietrza spowodowanej parowaniem wód Zatoki Perskiej upal zamienia się w  bardzo nieprzyjemną duchotę. Ci, którzy naprawdę muszą jechać do Emiratów o tej porze, powinni jednak wiedzieć, że większość hoteli, restauracji itp. jest klimatyzowana i że biura są czynne w najmniej upalnych porach dnia.

Latem upalny i bardzo gwałtowny wiat szamal powoduje czasem burze piaskowe, uniemożliwiające poruszanie się po drogach. Inny wiatr, szargi, wieje na dawnym Wybrzeżu Piratów (Zjednoczone Emiraty Arabskie) głównie jesienią.

Deszczu jest tu bardzo niewiele, a jeśli już pada, to od listopada do kwietnia. Wszędzie odsala się wodę morską do nawadniania pól. Jedyne wyjątki to Bahrajn, który ma kilka słodkowodnych źródeł oraz emirat Ras al-Chajma (na północnym wschodzie Półwyspu Arabskiego), gdzie występuje więcej opadów.

Temperatura wody w morzu przekracza 20°C w styczniu, a w czerwcu może osiągnąć 30°C.

UBIÓR: Trzeba pamiętać, że emiraty to kraje islamskie, nawet jeśli tradycja jest tu mniej rygorystycznie przestrzegana niż w sąsiedniej Arabii Saudyjskiej. Toteż panie będą musiały zrezygnować z krótkich, wydekoltowanych sukienek i z szortów. Na pobyt od listopada do marca trzeba mieć też sweter i kurtkę.

NIEPRZYJAZNE: Komary przez cały rok, aktywne zwłaszcza po zachodzie słońca.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży