Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Azja » Izrael

Izrael

Najlepszy okres na pobyt w Izraelu to albo pory przejściowe, od marca do maja i październik —listopad, albo lato. Jednak wszystko zależy od tego, jakie rejony są w planie zwiedzania.

Na wybrzeżu (Tel Awiw-Jaffa, Hajfa) od kwietnia do listopada jest sucho, upalnie i słonecznie. Lipiec i sierpień są wyjątkowo upalne, ale wiatr od morza ochładza nieco powietrze. Krótka zima ( od grudnia do lutego) jest ciepła i deszczowa. Temperatura wody w morzu wynosi od stycznia do marca 17°C, a od czerwca do października przekracza 23°C (27°C w sierpniu).

Na wysoko położonych obszarach w głębi kraju, szczególnie w Galilei na północy, zimą jest zimniej i jeszcze więcej pada niż na wybrzeżu. W Nazarecie opady śniegu nie są niczym nadzwyczajnym. Bywa, że śnieg pada również przez kilka dni w Jerozolimie, która w czasie pokoju przeżywała w okresie Bożego Narodzenia najazd pielgrzymów rozmaitych wyznań. Lato jest upalne, słoneczne i dość wietrzne. Dzięki wysokiemu położeniu tych obszarów noce są tu stosunkowo chłodne.

Na wschodnich depresjach (Jezioro Tyberiadzkie i Morze Martwe), a zwłaszcza w pustynnych rejonach na południu kraju (Ejlat), od maja do września jest dość gorąco. Osoby obawiające się upałów nie powinny w tym okresie planować wyjazdu. Zima jest tu bardzo łagodna i o wiele bardziej sucha niż w pozostałych częściach kraju. W Ejlacie jest bardzo przyjemnie w marcu i kwietniu oraz w listopadzie i do połowy grudnia: w ciągu dnia jest słonecznie, a wieczorem i nocą chłodno.

UBIÓR: Od maja do października potrzebne są lekkie ubrania letnie oraz swetry i kurtka na wieczory na wysoko położonych obszarach. Od grudnia do lutego trzeba mieć ubrania przejściowe i lekki płaszcz lub ciepłą kurtkę oraz płaszcz nieprzemakalny (w Ejlacie niepotrzebny). W porach przejściowych w Ejlacie potrzebne są letnie ubrania.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży