Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Azja » Jordania

Jordania

Klimat w Jordanii jest zróżnicowany, zależy od wysokości danego obszaru.

W rejonach nisko położonych, czy to w okolicach Al-Akaba czy w strefach pustynnych na południu i na wschodzie kraju, lato jest wyjątkowo upalne i od maja do września lepiej tych miejsc unikać. Natomiast od listopada do kwietnia w Al-Akaba jest bardzo przyjemnie.

Klimat pustynny cechuje się, poza suszą, znaczną amplitudą temperatur. W środku lata noce są chłodne, natomiast w ciągu dnia panuje męczący upal. Zimą dni są bardzo chłodne, a noce zimne (często zdarzają się przymrozki). Najodpowiedniejszym okresem na zwiedzanie tych rejonów, bogatych w zabytki z epoki dynastii Umajjadów (zamki w Kusajr Amra i Kalat al-Azrak, na wschód od Ammanu) są kwiecień, maj, październik i listopad.

W rejonach wysoko położonych (Amman, Asz-Szaubak) zima jest dość zimna i deszczowa, ale słoneczna. Przymrozki i mróz nie są tu niczym niezwykłym. Po krótkiej wiośnie z niewielką ilością opadów nastaje lato, bardzo słoneczne I upalne, ale całkiem znośne dzięki suchemu powietrzu oraz przyjemnym temperaturom w nocy. Kto planuje zwiedzanie zabytków archeologicznych (Dżarasz, Petra i inne) może zrobić to latem, ale powinien wtedy unikać podróży w najbardziej upalny porach dnia. Jednak mimo wszystko najprzyjemniejszym okresem na tego rodzaju wyprawę jest jesień.

UBIÓR: Zimą w rejonach wysoko położonych potrzebne są ciepłe ubrania i płaszcz nieprzemakalny. Od maja do październik trzeba mieć letnie ubrania (ale bez goły ramion i kolan w przypadku pań) oraz sweter na wieczór. W Al-Akaba zimą wystarczą ubrania przejściowe.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży