Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Europa » Cypr

Cypr

Cypr jest wyspą na którą można wybrać się każdej porze roku. Słońce świeci tu przez 340 dni w roku, a woda w morzu jest niemal zawsze ciepła. Najlepsza pogoda panuje tu  wiosną (od marca do maja)  i jesienią ( od września do listopada). W czasie wakacji czyli ( od lipca do sierpnia) temperatura przekracza 40°C , więc warto się zastanowić czy tak wysoka temperatura nie będzie uprzykrzać nam wypoczynku i nie przełożyć wyjazdu np. na jesień.  W zimie ciepłe dni przerywają często ulewne deszcze, a w górach Troodos może leżeć śnieg.

Ciekawostką jest, że Cyprze można „zatruć się czystością”.  W górach Troodos jest tak czyste powietrze, że turyści przybywający z różnych krajów, którzy są przyzwyczajeni do brudnego powietrza mogą odczuwać silne bóle głowy, a nawet zawroty. Mimo to zachęcamy do oddychania pełną piersią, bo nigdzie w Europie nie znajdziemy tak czystego powietrza.

Na Cyprze, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, panuje ruch lewostronny. To pozostałość po brytyjskim panowaniu na tej wyspie.

Na Cypr możemy podróżować bez paszportu, pomimo iż wyspa dzieli się na część turecką i grecką.

Jako obywatele Unii Europejskiej mamy zapewnioną bezpłatną lub tańszą pomoc medyczną pod warunkiem, że posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży