Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Europa » Francja

Francja

Jedną z najważniejszych informacji dla osób, które wybierają się do Francji,  we Francji wypada znać francuski – jeśli nie władasz tym językiem warto nauczyć się przynajmniej podstawowych zwrotów, aby zaskarbić sobie sympatię Francuzów. Wielu z nich, szczególnie starszych, nie uznaje innych języków, niż francuski.

Francuzi mają zwyczaj przyglądania się kobietom od stóp do głów, czyniąc przy tym wszelakie komentarze. Dlatego lepiej nie wdawać się z nimi w dyskusję. Absolutnie niezbędne elementy ekwipunku turysty jadącego do Francji to: aparat i kamera, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV, nakrycie głowy chroniące przed udarem. Polecamy również zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy.

Kuchnia francuska jest uznawana za jedną z najlepszych i najbogatszych smakowo kuchni w świecie. Kultura jedzenia jest bardzo ważna dla Francuzów. Ciekawie jest, gdy zamówimy pizzę lub kurczaka – w wielu krajach jeść te potrawy palcami we Francji zaś tylko nożem i widelcem.

Podróżowanie dalekobieżne autobusem nie jest we Francji tak popularne jak w Polsce. Autobusy przeważnie stanowią w regionach wiejskich przedłużenie linii kolejowej. Pociąg TGV jest najszybszym pociągiem na świecie i osiąga prędkość nawet 300 km/godz. Łączy on główne miasta w rekordowym czasie. Miłośnicy dobrych perfum, powinni pamiętać o odwiedzeniu sklepów z perfumami. Za flakonik oryginalnych perfum ( 200 ml) zapłacimy około 20 euro. Warto kupić też butelkę, dwie, dobrego, francuskiego wina.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży