Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Europa » Hiszpania

Hiszpania

Hiszpania jest piękna o każdej porze roku. Ze względów urlopowych lipiec i sierpień jest bardzo popularny ale drogi dla turystów. Termometry w centrum i na południu kraju wskazują stale powyżej 25 ºC, nierzadko przekraczając 30 ºC. Ciepła i słoneczna pogoda utrzymuje się także w czerwcu i październiku.

Piękne są miesiące wiosenne, zwłaszcza maj. Najkorzystniej jednak jest zwiedzić Hiszpanię we wrześniu, woda jest jeszcze ciepła, nie ma tłumów turystów, wszystko jest tańsze.

Na zwiedzanie i wycieczki objazdowe lepiej wybrać się poza głównym sezonem – w kwietniu i maju. Unikniemy wtedy upałów i dużej liczby turystów. Dla osób lubiących chodzić po sklepach Hiszpania jest prawdziwym rajem – ceny niektórych artykułów są tańsze niż w Polsce i można w małych sklepach i na targach negocjować ceny towarów.  Towary są tańsze przede wszystkim ze względu na mniejszy podatek. Opłaca się kupować paliwo, a więc można tanio podróżować po Hiszpanii. Tanie są też papierosy, alkohole, odzież, buty i artykuły dziecięce. Sklepy są czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 13.30 i od 16.30 do 20. Markety pracują od poniedziałku do soboty od 10 do 20, a nawet do 22. Obiad w restauracji można zjeść już za ok. 8 EUR, a piwo kosztuje ok. 1.5 EUR.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży