Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Europa » Norwegia

Norwegia

Lato to najlepszy czas na pierwszy wyjazd do Norwegii, głównie z racji pogody. Słońce chowa się tylko na kilka godzin, a na północy kraju nie zachodzi wcale. Poza tym to właśnie latem opady są statystycznie najniższe. Temperatury są latem zbliżone do tych panujących w Polsce, nawet na północy są one niewiele niższe.

Wszystko to zachęca do aktywnego wypoczynku – pieszych wędrówek, wędkowania i wycieczek rowerowych. Sezon wakacyjny w Norwegii trwa od połowy czerwca do połowy sierpnia. Cała baza turystyczna jak kempingi, pensjonaty, a także muzea i galerie działają wówczas w wydłużonych godzinach.

W tym czasie możemy skorzystać w wielu atrakcji niedostępnych w innych porach roku takich jak zorganizowane wycieczki na lodowce czy spływy kajakowe. Kursują też turystyczne linie autobusowe dowożące pod główne atrakcje, a także turystyczne linie promowe pływające po fiordach. I tu jednak są minusy – przede wszystkim tańsze noclegi trzeba rezerwować z wyprzedzeniem ze względu na duży ruch, obowiązują też wyższe ceny za noclegi i atrakcje z racji wspomnianego sezonu wakacyjnego. Oficjalną walutą jest korona szwedzka. Ceny obiadu dla dwóch osób w restauracji wahają się w okolicach 200-250 NOK a butelka piwa w barze 55-60 NOK.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży