Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Gdzie i kiedy » Europa » Portugalia

Portugalia

Portugalia przez swój łagodny i ciepły klimat zaprasza gości przez cały rok. Jednak polecamy wybrać się do tego pięknego kraju późną wiosną bądź też wczesną jesienią, kiedy to temperatury powietrza i wody sprzyjają już plażowaniu a w hotelach i innych obiektach wypoczynkowy nie ma jeszcze tłumów. Czego niestety nie da się powiedzieć o miesiącach lipcu i sierpniu kiedy to Portugalię odwiedzają miliony turystów z całego świata, a zwiedzenia może okazać się mocno męczące biorąc pod uwagę temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza.

Portugalia zachęca też stosunkowo niskimi cenami w porównaniu do innych krajów europejskich. Jednak w środku sezonu letniego w regionach obleganych przez turystów nie należy spodziewać się tanich towarów czy usług.

Obiad w średniej klasy restauracji dla 2 osób to koszt ok. 35 Euro, woda 1,5l – 0,60 Euro a bilet komunikacją lokalną 1,38 Euro. 

Warto zaznaczyć, że minimalna kwotą na pobyt w Portugalii to 30 Euro na dzień.

Wyjeżdżając do Portugalii warto też pamiętać aby zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która wydawana jest przez NFZ. Jest Ona respektowana przez wszystkie miejscowe ośrodki zdrowia. W regionach wypoczynkowych bez problemu można umówić się na wizytę z lekarzem posługującym się językiem angielskim.

 

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży